Quantcast
Channel: Aplikacje - Blog technologiczny Web-News.pl

2 tygodnie – tyle wystarczyło do stworzenia aplikacji, która może uratować tysiące żyć w czasie pandemii koronawirusa

0
0

Aplikacja mobilna skuteczną bronią w walce z kryzysem spowodowanym chorobą COVID-19? Okazuje się, że innowacyjna technologia może być niezwykle efektywna w zażegnywaniu zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa – firma Startup Development House jest tego najlepszym przykładem. Wdrożenie aplikacji do powszechnego użytku wcale nie musi generować ogromnych kosztów, a czas oczekiwania na gotowy produkt może zamknąć się w zaledwie kilkunastu dniach. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest agile maanagement.

2 tygodnie – tyle wystarczyło do stworzenia aplikacji, która może uratować tysiące żyć w czasie pandemii koronawirusa

Aplikacja w 2 tygodnie – niemożliwe staje się możliwe

Wszystko zaczęło się od Grace Lake Partners – nigeryjskiego przedsiębiorstwa działającego na rynku inwestycyjno-doradczym, które odezwało się do Startup Development House z prośbą o zaprojektowanie innowacyjnej aplikacji mobilnej zdolnej do minimalizowania negatywnych skutków szalejącej pandemii. Z uwagi na stosunkowo wysoki współczynnik reprodukcji koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo łatwo jest się nim zarazić, zwłaszcza przebywając w większych skupiskach ludzi. Aplikacja SocialHealth pozwala ograniczyć ekspozycję na koronawirusa – za jej pośrednictwem można bezproblemowo umówić wizytę u lekarza, przeprowadzić wideo-rozmowę ze specjalistą czy też wystawić receptę w formie elektronicznej. Jest to pierwsza tego typu aplikacja mobilna w historii Nigerii, która w dodatku została wdrożona do produkcji w nie więcej niż 2 tygodnie od przyjęcia zlecenia.

Wysoka skuteczność i elastyczność

W dalszym ciągu pozostaje pytanie, jak można stworzyć i wdrożyć do powszechnego użytku w pełni sprawną aplikację mobilną dysponując tak ograniczonym czasem? Wszystko dzięki wieloletniemu doświadczeniu w inicjowaniu rozwiązań IT specjalnie na potrzeby startupów. Przy tak krótkim czasie realizacji projektu nie ma czasu na eksperymentowanie czy planowanie każdego etapu inwestycji z osobna. Polscy specjaliści stawiają w pierwszej kolejności na analizę rzeczywistych potrzeb klientów, ekspresowe prototypowanie i dostosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych zgodnie z docelowym przeznaczeniem projektu. Koncentracja na najważniejszych aspektach technologicznych pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, który można spożytkować na nieustanne usprawnianie już istniejących pomysłów. Z tego też względu aplikacja zlecona przez nigeryjską firmę GLP może nie jest designerskim majstersztykiem, ale za to czas dostarczenia gotowego produktu do klienta i zakres jego dostępności dla przeciętnych obywateli Nigerii stoją na najwyższym, światowym poziomie.

Szybko, sprawnie i bezpiecznie

Jedną z największych zalet innowacyjnej aplikacji przeznaczonej na rynek nigeryjski jest jest uniwersalny charakter. Jest to aplikacja z rodzaju Progressive Web App (PWA), co oznacza, że do jej obsługi wystarczy dostęp do zwykłej przeglądarki internetowej. Interfejs programu jest na tyle uproszczony, aby korzystanie z aplikacji przebiegało w sposób sprawny nawet w przypadku osób o ograniczonych umiejętnościach posługiwania się aplikacjami mobilnymi. Programistom z Startup Development House zależało również na tym, aby cały proces umawiania zdalnych wizyt lekarskich, począwszy od rejestracji pacjentów i lekarzy, opisywania symptomów, przepisywania leków aż po wystawianie e-recept nie budził najmniejszych obaw u użytkowników. Wszystkie dane są szyfrowane, a aplikacja działa nawet przy niskiej prędkości łączy internetowych.

Nowoczesne technologie w czasie pandemii

Innowacyjne rozwiązania pomagają przeciwdziałać eskalacji negatywnych skutków pandemii koronawirusa, ale nie tylko, ponieważ w Nigerii wielu pacjentów cierpi z powodu innych chorób zakaźnych. To sprawia, że ich obecność w przychodniach zdrowia staje się zagrożeniem dla innych osób, dlatego też tak ważna jest wstępna, zdalna diagnoza i sprawne działanie. Co więcej, trudna sytuacja pandemiczna na świecie nie pozostaje bez wpływu na inne sektory gospodarki, które w dużej mierze radzą sobie dzięki przeprowadzonej wcześniejszej transformacji cyfrowej. Przedsiębiorcy, którzy nie podjęli działań mających na celu usprawnienie czy wdrożenie nowych rozwiązań IT przed wybuchem epidemii powinni to zrobić jak najszybciej, gdyż od tego może zależeć ich „być albo nie być”.

Jak wybrać partnera IT?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wybór odpowiedniej firmy z branży IT często decyduje o powodzeniu przedsięwzięcia, zwłaszcza, gdy w perspektywie widnieją długofalowe projekty wymagające dłuższej współpracy. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera technologicznego?

Doświadczenie krajowe i międzynarodowe

Zrealizowane projekty i zadowolenie Klientów stanowi najlepszą wizytówkę, co dotyczy nie tylko branży IT. Zawartość portfolio partnera technologicznego pozwala wstępnie oszacować, czy jego doświadczenie pozwoli na rozwój przedsiębiorstwa. Warto stawiać na firmy mające styczność nie tylko ze startupami, ale i większymi markami, co świadczy o ich elastyczności i wysokich kompetencjach. Co więcej, świetną rekomendacją okazuje się również doświadczenie w pracy z zagranicznymi podmiotami – umiejętność pracy zdalnej i ponadprzeciętne predyspozycje komunikacyjne to dobry prognostyk zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie efektywną współpracę na odległość.

Zarządzanie projektami

Sprawowanie kontroli nad poszczególnymi projektami pozwala zachować elastyczność i indywidualne podejście do Klienta. Specyfika pracy z podmiotami o zróżnicowanych budżetach, zasięgach czy ograniczeniach czasowych wymaga umiejętności szybkiego reagowania i dostosowywania metod zarządzania w zależności od potrzeb. Znajomość skutecznych technik menadżerskich takich jak Agile czy Scrum może okazać się kluczowa dla powodzenia technologicznej inwestycji.

Kompleksowe usługi i znajomość nowych technologii

Podczas wyboru partnera IT należy zwrócić uwagę na kadrę pracowniczą oraz kompetencje, jakimi się wykazuje. Zgrany zespół specjalistów, w których skład powinni wchodzić m.in.  developerzy, stratedzy produktowi, product designerzy, project managerowie czy testerzy Quality Assurance to klucz do owocnej współpracy i szybkiego prototypowania. Rozwiązania technologiczne i ich umiejętna adaptacja w dynamicznie zmieniającym się środowisku są ogromnie ważne, jednak to czynnik ludzki ostatecznie decyduje o powodzeniu przedsięwzięcia.

The post 2 tygodnie – tyle wystarczyło do stworzenia aplikacji, która może uratować tysiące żyć w czasie pandemii koronawirusa appeared first on Blog technologiczny Web-News.pl.


Na czym polega harmonogramowanie produkcji?

0
0

Organizowanie procesu produkcyjnego nie jest proste, a staje się wręcz bardzo trudne gdy firma robi się coraz większa. Aby więc móc opanować wszystkie procesy wewnątrz firmy potrzebujemy konkretnych narzędzi, jak na przykład program do zarządzania produkcją.

1. Na czym polega harmonogramowanie produkcji?

2. Dlaczego warto zarządzać produkcją?

3. Jakie narzędzia służą do harmonogramowania produkcji?

darmowy program do harmonogramowania produkcji

Zarządzanie procesem produkcyjnym odbywa się de facto na wielu płaszczyznach. Dotyczy przygotowania maszyn do pracy oraz serwisowania tych aktualnie wyjętych z użytku, zapewnienia odpowiedniej ilości materiałów niezbędnych do wytworzenia finalnego produktu oraz rozpisania takiego grafiku dla pracowników, aby każdy wiedział co i kiedy ma robić oraz aby na każdej zmianie był komplet kompetentnych osób zdolnych poradzić sobie z ewentualnymi trudnymi sytuacjami. W przypadku niewielkiej skali opanowanie wszystkich tych aspektów ręcznie jest możliwe choć trudne, jednak w sytuacji gdy zaczynamy być średnim, a potem dużym przedsiębiorstwem, proces ten staje się niemożliwy do ogarnięcia przez jedną osobę (czy nawet zespół). Harmonogramowanie produkcji jest więc procesem, który zbiera wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa w jednym miejscu i umożliwia łatwiejszą ich obsługę.

Dlaczego warto zarządzać produkcją?

Wprowadzenie harmonogramowania ma wiele plusów. Przede wszystkim zdając się na odpowiednie narzędzia znacząco zmniejszamy ryzyko wystąpienia błędów. Drugą kwestią jest również uniknięcie sytuacji, gdy półprodukty i materiały niezbędne do produkcji są dostarczane w nadmiarze i zalegają na magazynie, a my musimy za to bez sensu płacić. Kolejną zaletą jest również lepsza organizacja pracy samych ludzi: dzięki wykorzystaniu harmonogramowania każdy wie, co dokładnie ma robić i kiedy może zrealizować swoje zadania. Unikamy więc sytuacji, gdzie na przykład ważna maszyna jest wyłączona z procesu, bo nikt nie powiedział serwisantom że w danym momencie nie mogą podjąć się swojej pracy.

Jakie narzędzia służą do harmonogramowania produkcji?

darmowy program do harmonogramowania produkcji

Najpopularniejszym narzędziem do harmonogramowania produkcji jest ERP, czyli dedykowany temu zadaniu program, który zbiera wszelkie niezbędne dane, analizuje je i podaje w formie łatwiejszej do opanowania dla pracowników. Darmowe oprogramowanie do zarządzania produkcją pozwala na przykład na utrzymywanie odpowiednio niskiego poziomu materiałów, ale nie na tyle niskiego aby miało to negatywny wpływ na produkowanie finalnych dóbr. Jednym słowem, oprogramowanie typu ERP pozwala obniżyć koszty, lepiej zagospodarować pracę lud

The post Na czym polega harmonogramowanie produkcji? appeared first on Blog technologiczny Web-News.pl.

5 sposobów na bezpieczne korzystanie z TikToka

0
0

Z TikToka miesięcznie korzysta prawie 690 mln użytkowników. W Polsce aż 40% osób, które posiadają konto w tym serwisie, spędza na oglądaniu i tworzeniu filmów ponad godzinę dziennie. Jednak, publikując je, mogą nieświadomie narazić swoje wrażliwe dane na niebezpieczeństwo. Jak zachować prywatność i jednocześnie nie rezygnować z TikToka?

tiktok

Problem bezpieczeństwa danych na TikToku był poruszany m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie armia zabroniła instalowania tej aplikacji na służbowych telefonach pracowników. W Indiach rząd całkowicie zablokował możliwość korzystania z serwisu. Obawy budzi przede wszystkim fakt, że TikTok to aplikacja pochodząca z Chin. Przedsiębiorstwa w tym kraju mają obowiązek przekazywania rządowi gromadzonych informacji. Chociaż firma twierdzi, że dane użytkowników są bezpieczne, niektóre państwa i organizacje nie wierzą w te zapewnienia.

Najmłodsi nieświadomi zagrożeń

Niepokoić może fakt, że z aplikacji korzystają głównie dzieci i młodzież. W Polsce 1 na 4 użytkowników nie ma jeszcze 13 lat, a 90% to osoby niepełnoletnie.

Najmłodsi użytkownicy często nie mają odpowiednich umiejętności oceny zagrożeń w sieci i nie są świadomi niebezpieczeństw. Przez nierozważne udostępnianie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach, a także innych wrażliwych danych, mogą stać się ofiarami nie tylko przeróbek czy hejtu ze strony rówieśników, ale też cyberprzestępców. Tak zdobyte informacje mogą zostać użyte do spersonalizowanego ataku przez SMS czy e-mail. W ten sposób wyłudzane są na przykład dane logowania do banku i rozsyłane złośliwe linki. Może to być zagrożenie także dla rodziców, którzy współużytkują urządzenia ze swoimi dziećmi – wskazuje Grzegorz Nocoń, inżynier systemów w firmie Sophos.

Jak zadbać o prywatność?

1. Zablokuj aplikacji dostęp do zbędnych dla niej danych

Każdy program przy pierwszym uruchomieniu prosi o zgodę na dostęp do wielu informacji na smartfonie, np. lokalizacji GPS, książki adresowej, kalendarzy, danych zdrowotnych itp. Żeby ograniczyć zakres zbieranych przez aplikację danych, najlepiej zablokować wszystkie możliwości. W niektórych przypadkach aplikacje nie będą wtedy działać, ale do nagrywania własnych TikToków wystarczy dostęp do aparatu i mikrofonu.

2. Zmień konto na prywatne

Domyślnie nowe konto na TikToku jest publiczne. Oznacza to, że użytkownik nie ma kontroli nad tym, kto ogląda publikowane przez niego treści. Przełączenie konta na prywatne sprawi, że każdy nowy znajomy będziemy musiał zostać zatwierdzony – funkcja ta działa podobnie jak na Instagramie.

3. Nie daj się znaleźć

Domyślnie TikTok może promować treści użytkownika w całym serwisie, również poza gronem jego obserwatorów. Jeżeli jednak konto w aplikacji nie jest wykorzystywane do prowadzenia biznesu, lepiej wyłączyć tę opcję. Profil nie będzie się też wtedy pojawiać w wyszukiwarkach internetowych, a filmy nie będą polecane innym osobom. Dzięki temu aby trafić na konto konkretnej osoby będzie trzeba wpisać nazwę użytkownika w wyszukiwarce.

4. Ogranicz możliwość interakcji z filmami

Istotną funkcją TikToka jest nagrywanie duetów i stitchy. To filmy, które nawiązują do wcześniej istniejącego nagrania. Każdy użytkownik może jednak zablokować możliwość nagrywania kompozycji ze swoimi filmami – dzięki temu prywatne treści nie będą rozpowszechniane dalej. W tym samym celu należy wyłączyć możliwość pobierania filmów. W ustawieniach można też wyłączyć (lub ograniczyć tylko do obserwujących) możliwość komentowania nagrań i wysyłania wiadomości prywatnych.

5. Pamiętaj o ochronie najmłodszych

Tryb rodzinny pozwala na ustawienie kont na TikToku w relacji rodzic-dziecko. To oznacza, że z telefonu opiekuna da się zdalnie kontrolować ustawienia konta pociechy. Można też zdecydować ile czasu dziecko będzie spędzać w aplikacji. Ponadto rodzic ma możliwość zablokowania wyszukiwania niektórych fraz, kont i hasztagów. Warto też zadbać, aby podczas zakładania konta dziecko podało prawdziwą datę urodzenia. Dzięki temu aplikacja zastosuje dodatkowe filtry i ograniczenia dla niepełnoletnich.

Źródła:

Dane Statista

Raport We Are Social Digital 2021

The post 5 sposobów na bezpieczne korzystanie z TikToka appeared first on Blog technologiczny Web-News.pl.

Czy naprawdę możesz zarobić na aplikacji z software house?

0
0

Masz już za sobą swoją pierwszą aplikację webową lub mobilną? I jak tam sprzedaż? Dobrze poszło? A może mogło pójść lepiej?

To nie Twoja wina, że wyniki sprzedaży nie były zachwycające. Nawet Steve Jobs stworzył na początku komputer, który nie pozwolił mu odnieść oszałamiającego rynkowego sukcesu. Apple I przeszedł bez większego echa. Ale już Apple II stał się iskrą, która rozpaliła konsumentów do czerwoności.

Ty również możesz zarobić na swoim kolejnym pomyśle. Być może po prostu nie znasz jeszcze metod, które mogą Ci przynieść największe dochody. Dlatego sprawdź, jakie metody monetyzacji może zaimplementować do Twojej aplikacji software house i wybierz z nich kilka dla siebie.

zarabianie z software house

Sprzedaż oprogramowania. Droga najprostsza, ale nie jedyna.

Najbardziej oczywistym sposobem wydaje się udostępnianie aplikacji na zasadzie sprzedaży. Wpływ na konto jest wówczas jednorazowy od każdego klienta. Prawda? Nie, nie musi tak być.

Możesz równolegle korzystać z niektórych metod wymienionych poniżej. Reklamy oczywiście nie są dobrym pomysłem. Ale już łącząc sprzedaż z mikropłatnościami możesz zarobić nawet kilkadziesiąt razy więcej.

Czasem dobrym pomysłem jest również udostępnienie części funkcjonalności za darmo. Potrzeba tu dobrego wyczucia. Aplikacja w wersji darmowej musi dać kupującym na tyle dobre efekty, by chcieli ją polecać. Powinna jednak pozostawiać wrażenie niedosytu, aby rzeczywiście inwestowali w nią pieniądze.

Sprzedaż technologii bazowej. Dwa warianty monetyzacji.

Stworzona przez software house aplikacja może stać się bazą, którą można dostosować do różnych potrzeb. Sprzedaż prowadzi się wtedy na dwa sposoby.

Możesz samodzielnie dokonać dostosowania po rozpoznaniu oczekiwań klienta. A później zaoferować mu gotowy produkt oparty na tym samym systemie bazowym. Druga opcja to sprzedawanie pozwolenia na wykorzystanie bazy do samodzielnej customizacji. Odbiorca nie musi wtedy tworzyć wszystkiego od zera, więc oszczędza pieniądze. Ogranicza też czas niezbędny do wdrożenia oprogramowania, którego mu potrzeba.

Platformy sprzedażowe dla własnych lub cudzych produktów.

Założenie sklepu internetowego wydaje się dość oczywistym pomysłem. Okazuje się jednak, że sklep można rozwijać na różne sposoby.

Po pierwsze wcale nie musisz sprzedawać produktów fizycznych. Możesz stworzyć platformę z e-bookami, kursami czy konsultacjami. Co więcej – nie jest powiedziane, że w sklepie internetowym mają się znaleźć Twoje produkty i usługi. Równie dobrze możesz zlecić firmie programistycznej projektowanie dedykowanej aplikacji na wzór Allegro czy Etsy. Wówczas zarabiasz na prowizji od każdego sprzedanego towaru, a taki biznes skaluje się niemal automatycznie.

Model abonamentowy. Subskrypcja aplikacji z software house.

Na początek mała uwaga. Umowę abonamentową zawiera się na określony czas. W przypadku aplikacji zaoferujesz więc raczej subskrypcję. Każdy miesiąc korzystania z aplikacji wymaga wtedy uiszczenia opłaty. Jest ona pobierana automatycznie z konta Twojego klienta.

Ten model marketingowy sprawdza się najskuteczniej, gdy pierwszy miesiąc korzystania z aplikacji jest darmowy. Można również zaoferować dużą zniżkę przy wykupieniu subskrypcji kwartalnej, półrocznej lub rocznej.

Mikropłatności oparte na budowaniu motywacji do gry.

Programiści z software house mogą również wbudować w Twoją aplikację moduł sprzedażowy z wirtualnymi przedmiotami. Jest to często spotykane w branży gier online przeznaczonych dla wielu graczy. Istotne jest to, by zakupione bonusy nie dawały zbyt dużej przewagi podczas grania. Gry typu pay-to-win zbierają wiele negatywnych recenzji, co źle wpływa na ich renomę.

Wiesz, co sprawdzi się lepiej? Przedmioty, które pozwalają na personalizację postaci. Zdziwisz się, jak wielu graczy jest w stanie wydać na to spore pieniądze. I to bynajmniej nie wirtualne.

Reklamy. Sprawdź, czy software house nie przesadzi z ich ilością.

Jeśli Twoja aplikacja rzeczywiście przydaje się ludziom, przymkną oni oko na obecność reklam. Oczywiście tylko wtedy, gdy wyskakujące okienka nie zniechęcą ich do korzystania z apki już po kilku minutach. Postęp technologiczny umożliwia takie programowanie aplikacji, by reklamy pojawiały się w mało drażniących miejscach. Warto z tego skorzystać – zwłaszcza gdy planujesz zarabiać na oprogramowaniu długoterminowo. Jak widzisz, możliwości jest sporo. Od Ciebie zależy, które z nich wybierzesz do swojej aplikacji. Istnieje jeszcze jeden sposób, by rozwiać wątpliwości. Zadzwoń do software house i przedstaw swoje cele biznesowe. Specjaliści chętnie podzielą się z Tobą wiedzą o tym, jakie rozwiązania IT najczęściej stosuje się w aplikacjach podobnych do Twojej.

The post Czy naprawdę możesz zarobić na aplikacji z software house? appeared first on Blog technologiczny Web-News.pl.

Program Eagle – co warto o nim wiedzieć?

0
0

Eagle standard to oprogramowanie do projektowania obwodów drukowanych. O skuteczności oraz popularności tego programu świadczy rosnąca liczba jego użytkowników w internecie. W ostatnich latach twórcy zdecydowali się na udostępnienie programu w ramach kilku licencji. Z czego to wynika? Czym się cechują? Czy istnieje wersja bezpłatna? Co warto wiedzieć o tym oprogramowaniu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w poniższym poradniku!

1. Edytor schematów Eagle – co warto o nim wiedzieć?

2. Z czego składa się program Eagle?

3. Co wyróżnia program Eagle?

4. Skorzystaj z darmowej wersji do zastosowań niekomercyjnych

eagle

Edytor schematów Eagle – co warto o nim wiedzieć?

Eagle standard to przykład programu, który jest wykorzystywany podczas wspomagania procesu projektowania obwodów elektronicznych. Jest nieustannie rozwijany od około dekady i zyskał niemałą popularność w internecie. Z uwagi na ten dynamiczny rozwój – od kilku lat Eagle występuje w ramach programu w modelu subskrypcyjnym. Jego cena różni się w zależności od wersji – standard lub premium. 

Oprogramowanie Eagle jest rozwijane przez tę samą grupę deweloperów, co pozwala utrzymać funkcjonalności oraz modyfikacje na wysokim poziomie. program Eagle stanowi przykład praktycznego narzędzia, które możesz wykorzystać w niejednej firmie. 

Z czego składa się program Eagle?

Ujmując to najbardziej obrazowo – Eagle dzieli się niejako na trzy funkcjonalne bloki. 

Pierwszy stanowi stanowi edytor schematów. Drugi z nich jest to program do PCB. Trzeci moduł to autorouter.

Wszystkie te moduły są udostępniane użytkownikom w ramach różnych licencji. W efekcie umożliwia to pełną customizację do posiadanego na ten cel budżetu. To jednak nie koniec zalet takiego podejścia. Dlaczego? Otóż dostępne w ten sposób licencje stwarzają szansę na ustalenie parametrów dla wcześniej wspomnianych modułów.

Dla przykładu – profesjonalna propozycja oferuje 999 arkuszy schematów. Program autorouter poza zupełnie zautomatyzowaną pracą oferuje także szansę do działania półautomatycznego, który wspomaga użytkowników w ramach prowadzenia ścieżek. To jednak nie koniec funkcjonalności programu Eagle. Pozwala on bowiem na dwa tryby pracy. W ramach pierwszego z nich – na ekranie można zobaczyć połączenie przebiegające od kursora myszki do kolejnego najbliższego połączenia. Z kolei drugi tryb pracy umożliwia określenie i wyznaczenie połączenia, które będzie zatwierdzone po kliknięciu myszą. Zaletą tej opcji jest fakt, że osoba korzystająca z programu ma poczucie większej kontroli podczas pracy.

Co wyróżnia program Eagle?

Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim ogromna wygoda oraz komfort pracy. Co warto wskazać jako praktyczny przykład odzwierciedlający ten wniosek? Otóż funkcja “follow me router” zdecydowanie pomoże zaoszczędzić czas podczas etapu projektowania ręcznego. Podobną funkcję spełniają także komendy przypominające te, które występują w przypadku języka C. To wszystko stanowi przykłady możliwości, które znacznie usprawnią codzienną pracę. 

Co również istotne – prace nad optymalizacją programu Eagle wciąż trwają. Wynika to z faktu, że twórcy nieustannie weryfikują opinie użytkowników programu. Wiele z nich znajduje później odzwierciedlenie podczas kolejnych, udoskonalonych wersji. Nad tymi modyfikacjami pracuje nieustannie zespół ekspertów, którzy na co dzień zajmują się także merytorycznym wsparciem technicznym. To wszystko powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego Eagle stanowi świetny wybór.

Skorzystaj z darmowej wersji do zastosowań niekomercyjnych

Licencja występuje w dwóch wariantach: standard oraz premium. Bezpłatna wersja oprogramowania może być wykorzystywana w przypadku niekomercyjnych projektów. Warto przy tym wspomnieć, że ma ona jedynie 2 warstwy sygnałowe. Według statystyk chętnie korzystają z tego programu hobbyści oraz wszelcy entuzjaści intuicyjnych rozwiązań. Zastosowanie tego programu może być także wykorzystywane w celach nauczania i kształcenia oraz badań produkcji. W efekcie możesz wykorzystać Eagle jeżeli działasz np. jako dydaktyk i chcesz sprostać potrzebom osób, które chcesz przeszkolić prezentując im praktyczne narzędzia. Wówczas program Eagle w wersji darmowej będzie dobrym rozwiązaniem – z pewnością będziesz mieć wówczas okazję do mierzenia zadowolenia z przeprowadzonego szkolenia. 

Należy przy tym pamiętać, że bezpłatna wersja Eagle ma jedynie 2 warstwy sygnałowe oraz 2 schematy w edytorze schematów. Z kolei maksymalna powierzchnia płytki drukowanej wynosi 80 cm2.

Powyższy artykuł powinien w pełni wyczerpać zagadnienie dotyczące programu Eagle. Na bazie powyższych informacji powinieneś mieć wystarczającą wiedzę pozwalają na ocenę, czy jest to opcja dla Ciebie. Możesz także najpierw skorzystać z darmowego wariantu, aby na bazie uzyskanych w ten sposób doświadczeń podjąć świadomą decyzję dotyczą tego, czy faktycznie chcesz korzystać z płatnej licencji. Weź także pod uwagę, że w ramach obsługi tego programu możesz także liczyć na fachowe i pomocne wsparcie techniczne. To może być przydatne szczególnie na początku Twojej pracy z tym oprogramowaniem. 

The post Program Eagle – co warto o nim wiedzieć? appeared first on Blog technologiczny Web-News.pl.

8 funkcji, które powinien posiadać program dla agentów ubezpieczeniowych

0
0

Program dla agentów ubezpieczeniowych to doskonały sposób na usprawnienie pracy całej agencji ubezpieczeniowej. Może nie tylko obniżyć koszty, ale też zwiększyć sprzedaż. Jednak funkcje tego typu narzędzi różnią się między sobą. Dlatego tak ważne jest to, by wiedzieć jakich dokładnie rozwiązań potrzebujesz w swojej agencji. 

aplikacja ubezpieczenia

Program dla agentów ubezpieczeniowych – czym jest? 

Na początku warto wyjaśnić, czym jest program dla agentów ubezpieczeniowych. Narzędzia tego typu przede wszystkim pomagają usprawnić pracę całej agencji ubezpieczeniowej. Zwiększają efektywność obsługi, dają dostęp do danych klientów i zawartych przez nich umów, automatyzują rutynowe czynności agencyjne oraz umożliwiają wgląd w szczegółowe dane sprzedażowe. Jednak nie wszystkie dostępne na rynku rozwiązania oferują takie same korzyści – poszczególne funkcje różnią się w zależności od danej aplikacji sprzedażowej dla agentów. Dlatego warto dokładnie wiedzieć, co może pomóc Tobie i Twoim pracownikom w codziennym prowadzeniu agencji. Jakie funkcjonalności powinien posiadać program dla agentów ubezpieczeniowych? 

Funkcje, które powinien mieć program dla agentów ubezpieczeniowych 

Program dla agentów ubezpieczeniowych można wykorzystać między innymi do automatyzacji procesów związanych z obsługą klienta oraz raportowania np. wyników sprzedaży. Jednak narzędzia tego typu mogą przynieść jeszcze wiele innych korzyści. Dlatego tak istotne jest to, by posiadały właściwe funkcjonalności. Jakie rozwiązania powinien posiadać program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych? 

Jedną z kluczowych cech aplikacji dedykowanych dla branży jest CRM ubezpieczeniowy. Zarządzanie relacjami z klientami czy przechowywanie danych może być proste. Dodatkowo, na przykład program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent, zapewnia dostęp do danych zawsze i wszędzie – wystarczy połączenie z siecią. Dzięki temu masz dostęp do danych w czasie rzeczywistym. 

Drugą istotną kwestią jest szybki kalkulator. Usprawnia to proces przygotowywania ofert i bezpośrednio wpływa na obsługę klientów. A możliwość przygotowania wznowień w sposób automatyczny minimalizuje rutynowe czynności sprzedażowe. Rozwiązanie to gwarantuje, że żaden klient nie zostanie pominięty w ferworze codziennych zadań. 

Wydawać się może, że kalendarz to mało ważna funkcjonalność. Jednak moduł tego typu sprawia, zawsze i wszędzie będziesz pamiętał o ważnych datach związanych z obsługą umów. Monitorowanie terminów przeliczania przez system kalkulacji wznowieniowych czy wysyłanie powiadomień to tylko niektóre z ułatwień oferowanych przez to narzędzie. 

Przygotowanie spersonalizowanej oferty lub unikalnej strategii marketingowej może być dużo łatwiejsze, dzięki opcji filtrowania. Funkcjonalność ta pozwala na kategoryzowanie bazy danych, np. pod kątem wieku. Dzięki czemu możesz oferować swoim klientom produkty dopasowane do ich realnych potrzeb. 

Możesz zwiększyć wydajność i poprawić obsługę, automatyzując powtarzalne zadania sprzedażowe, które zabierają czas Twojemu zespołowi. Automatyzacja takich procesów jak przypomnienia o wygasającej polisie czy zbliżającym się terminie płatności to tylko z niektórych zadań, jakie może za Ciebie zrobić program dla agentów ubezpieczeniowych. 

Funkcja, która pozwala na zarządzania dokumentami umożliwia także przechowywanie i udostępnianie dokumentów w jednej lokalizacji. Daje to Twojemu zespołowi dostęp do informacji – niezależnie od tego czy pracują zdalnie czy na miejscu w agencji ubezpieczeniowej. 

Ponieważ program dla agentów ubezpieczeniowych przechowuje tak wiele danych, za jego pomocą możesz także uzyskać cenne informacje o prowadzonej przez siebie działalności. Rozbudowane raporty i analizy ułatwiają wgląd w codzienną pracę Twojej agencji i pozwalają zweryfikować to, jakie działania obsługowe przynoszą oczekiwane efekty. Dzięki automatycznie tworzonym statystykom w łatwy sposób sprawdzisz ile polis zostało wystawionych oraz ile zyskała Twoja firma. 

Funkcjonalność, która również ułatwi codzienne prowadzenie agencji ubezpieczeniowej jest moduł rozliczeń. A możliwość rozliczenia podległych agencji oraz kontrola przepływu finansów w obrębie multiagencji z pewnością uskutecznią zarządzanie płatnościami. 

Najlepszy program dla agentów ubezpieczeniowych 

Na rynku można znaleźć wiele narzędzi oferujących wspomniane wyżej funkcjonalności. Jednak niektóre z nich mogą zaskakiwać w zakresie płatności np. wymagając dodatkowych opłat za rozbudowanie oferty sprzedażowej o kolejne Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Jak zatem znaleźć najlepszy program dla agentów ubezpieczeniowych? Jednym z nich z pewnością jest aplikacja SuperAgent. Narzędzie to oferuje kompleksowe rozwiązania, które nie tylko ułatwiają wykonywanie czynności agencyjnych, ale także pozwalają na zarządzanie efektywnością pracy całego zespołu. Ten program sprzedażowy dla agentów ubezpieczeniowych posiada wszystko to, czego potrzebujesz, by rozwijać swoją agencję ubezpieczeniową. Przetestuj aplikację SuperAgent za darmo już dziś. Przekonaj się sam, że dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi sprzedażowych możesz nie tylko zwiększyć efektywność obsługi, ale także obniżyć koszty działalności ubezpieczeniowej. 

Artykuł 8 funkcji, które powinien posiadać program dla agentów ubezpieczeniowych pochodzi z serwisu Blog technologiczny Web-News.pl.

TikTok zostanie zbanowany w Polsce ?

0
0

Aplikacja TikTok od lat budzi kontrowersje. Wszystko przez decyzje polityczne niektórych krajów, które stopniowo zakazują jej używania. Dlaczego Stany Zjednoczone, Kanada, Dania i Komisja Europejska martwią się o aplikację, z której korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie?

tiktok

We wtorek Biały Dom wydał oświadczenie na temat przepisów, które pozwolą Stanom Zjednoczonym zakazać korzystania z aplikacji TikTok. Jake Sullivan w oświadczeniu mówi o „zagrożeniu wrażliwych amerykańskich danych” i „bezpieczeństwie narodowym” . Sprawa wygląda więc poważnie, a przynajmniej tak brzmią słowa uzasadniające taki krok. Co ciekawe, w Senacie USA panuje ponadpartyjna zgoda w tej sprawie, co jest rzadkością. Co ważne, zmiany w prawie, które zakażą korzystania z tej aplikacji, są scenariuszem bliskim i realnym, bo bliźniacze prace trwają w Izbie Reprezentantów.

I byłoby to bezprecedensowe posunięcie ze strony Stanów Zjednoczonych , bo podobne zakazy pojawiły się także w innych krajach. Urzędnicy w Kanadzie i Danii nie mogą mieć TikToka na swoich telefonach, ale nie ma takiego zakazu dla ogółu społeczeństwa. Od połowy marca podobne rozwiązanie wprowadzi Komisja Europejska – urzędnicy nie będą mogli posiadać TikToka na oficjalnych urządzeniach. A co z Polską?

– Nie ma planów zakazania TikToka w Polsce – rozwiewa wątpliwości w rozmowie z Interią Janusz Cieszyński , pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. – Po ostatnich doniesieniach ze świata poprosiliśmy te kraje, w których wprowadzono zakazy, o podanie technicznych podstaw tych decyzji. Na podstawie tych odpowiedzi podejmiemy wszelkie niezbędne kroki . Z informacji, które do nas do tej pory dotarły, wynika, że ​​były to decyzje o charakterze politycznym, a nie merytorycznym – podkreśla Cieszyński.

TikTok należy do chińskiej firmy Bytedance, a w Chinach prawie wszystko jest kontrolowane przez Komunistyczną Partię Chin. W rzeczywistości nikt nie może powiedzieć, kto faktycznie nadzoruje TikToka. Pod koniec ubiegłego roku pojawiła się informacja, że ​​czterech pracowników TikToka wykorzystuje dane w nieautoryzowany sposób do namierzania amerykańskich dziennikarzy. Pracownicy zostali zwolnieni, ale świat dostał jasny sygnał – TikTok ma potężne i niebezpieczne możliwości techniczne.

Tego też boją się Amerykanie, którzy za głównego rywala uważają Chińczyków. I na co dzień boją się totalnej inwigilacji, bo z aplikacji w USA korzysta 100 milionów ludzi.

Senator Mark Warner przypomniał, że Kongres USA wcześniej zakazał urzędnikom posiadania aplikacji ze względu na „podejrzenie, że dane wrażliwe są przekazywane władzom w Pekinie” . A stamtąd już tylko krok do wpływania na wybory.

Minister Janusz Cieszyński zwraca natomiast uwagę, że na razie nie ma racjonalnych przesłanek do ewentualnego zakazu TikToka. Przekonuje, że jego jednostka dokładnie monitoruje zgłoszenia dotyczące wszystkich aplikacji, z których powszechnie korzystają polscy internauci. Tylko po to, by móc ostrzec ich przed potencjalnym zagrożeniem.

Artykuł TikTok zostanie zbanowany w Polsce ? pochodzi z serwisu Blog technologiczny Web-News.pl.

Groźne aplikacje udające ChatGPT

0
0

W sklepach Google Play i Apple App Store pojawiły się aplikacje podszywające się pod ChatGPT. Firma Sophos ostrzega przed złośliwymi programami typu fleeceware, których twórcy próbują namówić zainteresowanych sztuczną inteligencją (SI) użytkowników do opłacania kosztownych subskrypcji. W zbadanych przez ekspertów przypadkach cyberprzestępcy oferowali abonamenty na fałszywe usługi kosztujące nieświadomych klientów nawet ponad tysiąc złotych rocznie.

Groźne aplikacje udające ChatGPT

Cieszący się ogromną popularnością ChatGPT jest już dostępny w formie aplikacji mobilnej dla systemu iOS. Zwiększone zainteresowanie chatbotem opracowanym przez firmę OpenAI starają się wykorzystywać cyberprzestępcy.

Osoby szukające aplikacji ChatGPT w sklepach Apple App Store i Google Play mogą natknąć się na programy typu fleeceware, które w darmowych wersjach, dosłownie bombardują użytkowników reklamami. W ten sposób ich twórcy wymuszają wykupienie subskrypcji na fałszywe usługi. Liczą na to, że ofiary albo nie zwrócą uwagi na pozornie niskie koszty abonamentu, albo zapomną, że w ogóle go mają – mówi Sean Gallagher, główny badacz zagrożeń w firmie Sophos.

Fałszywe aplikacje prawdziwe koszty dla użytkowników

Zespół Sophos X-Ops zbadał pięć aplikacji fleeceware rzekomo bazujących na modelu ChatGPT. W niektórych przypadkach nieuczciwi deweloperzy wykorzystywali podobnie brzmiącą nazwę, na przykład „ChatGBT”, aby zwiększyć widoczność programu w Google Play lub App Store.

Jedna z fałszywych aplikacji, „Ask AI Assistant” dla systemu iOS, oferowała użytkownikom tygodniową subskrypcję w wysokości 6 dolarów (około 25 zł) po zaledwie trzydniowym darmowym okresie próbnym. Specjaliści Sophos szacują, że w tylko w marcu 2023 r. cyberprzestępcy zarobili na niej 10 tysięcy dolarów. Przychody z „Genie”, innego programu udającego ChatGPT, oferującego abonamenty na 7 dni lub rok, wyniosły aż milion dolarów.

Skąd aplikacje fleeceware biorą się w sklepach Google i Apple?

Charakterystyczną cechą aplikacji fleeceware, o których Sophos po raz pierwszy informował już w 2019 r., jest naliczanie wygórowanych opłat za dostępne za darmo funkcje. Cyberprzestępcy sztucznie zawyżają oceny przyznawane takim programom w sklepach z aplikacjami. Celem jest zdobycie zaufania użytkowników.

Aplikacje typu fleeceware są specjalnie zaprojektowane tak, aby balansować na krawędzi tego, co jest dozwolone przez Google i Apple w ramach ich regulaminów – tłumaczy Sean Gallagher z Sophos.

Ekspert dodaje, że programy te nie łamią zasad bezpieczeństwa czy prywatności, dlatego rzadko kiedy są odrzucane przez Google Play i Apple App Store w procesie weryfikacji. Chociaż wspomniane firmy wprowadziły dodatkowe wytyczne w celu ograniczenia obecności fleeceware w swoich sklepach, cyberprzestępcy ciągle znajdują sposoby na to, by obejść nowe zasady.

Ostrożności nigdy za wiele

Wszystkie fałszywe aplikacje zanalizowane przez ekspertów Sophos zostały zgłoszone do Apple i Google. Użytkownicy, którzy już je pobrali, powinni postępować zgodnie z wytycznymi sklepów dotyczącymi anulowania subskrypcji. Trzeba pamiętać, że samo usunięcie aplikacji fleeceware z telefonu nie anuluje wykupionego abonamentu. – Najlepszą ochroną przed oszustami jest świadomość i edukacja. Użytkownicy zawsze powinni dokładnie czytać regulaminy i to, co jest napisane „drobnym drukiem”, zanim zdecydują się na wykupienie subskrypcji na daną usługę. Warto pamiętać, że aplikacje można zgłaszać do Apple i Google, jeśli ma się podejrzenie, że deweloperzy zarabiają na nich, używając nieuczciwych metod –przypomina Gallagher. Część z opisywanych aplikacji fleeceware została już usunięta, ale wciąż będą pojawiać się kolejne – ostrzega ekspert.

Artykuł Groźne aplikacje udające ChatGPT pochodzi z serwisu Blog technologiczny Web-News.pl.


Aplikacja webowa dopasowana do Twojej firmy

0
0

W dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie, tworzenie aplikacji webowych stało się kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Aplikacje te, dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy, mogą zwiększyć efektywność, zadowolenie klientów i długoterminową rentowność. Właściwie zaprojektowana aplikacja webowa to narzędzie, które może nadać twojej firmie unikalny charakter i przewagę konkurencyjną.

aplikacja webowa

Dlaczego Tworzenie Aplikacji Webowych jest Ważne?

Tworzenie aplikacji webowych i Twoja Firma

Zapewnienie wysokiej jakości usług wspomagających sukces biznesowy klientów to klucz. Specjalizowanie się w spersonalizowanych aplikacjach webowych, które są zgodne z preferencjami użytkowników i wydajnością, jest kluczem do osiągnięcia tych celów.

Innowacyjne Narzędzia i Technologie

Wykorzystanie narzędzi technicznych takich jak PHP, JavaScript, Node.js, Java i wiele innych umożliwia tworzenie zaawansowanych aplikacji zgodnych z potrzebami biznesowymi. Dostosowanie się do różnorodnych branż i zaspokojenie ich potrzeb to główne zadanie firm takich jak Interactivesystems.pl.

Stabilność i Długoterminowe Wsparcie

Budowanie stabilnego partnerstwa biznesowego i dostarczanie wsparcia na każdym etapie procesu, od warsztatów po dostarczenie, a także wsparcie po dostawie, to podstawa długotrwałego sukcesu.

Jak Wybrać Najlepszą Aplikację Dla Twojej Firmy?

Unikalne Rozwiązania i Technologia

Wybór aplikacji, która odzwierciedla potrzeby Twojego biznesu, z zastosowaniem najnowszych narzędzi i funkcjonalności, jest kluczowy. Firmy takie jak Interactivesystems.pl oferują indywidualne plany, zapewniając intuicyjne i atrakcyjne aplikacje.

Bezpieczeństwo i Gwarancja Inwestycji

Ochrona inwestycji poprzez środki bezpieczeństwa i przejrzystość w cenach to podstawa solidnej i trwałej relacji z klientem.

Koszty Inwestycji

Wybór rozwiązania z przejrzystym wycenianiem na podstawie złożoności, technologii i wsparcia to klucz do przewidywalnych kosztów inwestycji.

Tworzenie aplikacji webowych to nie tylko trend, ale niezbędne narzędzie dla współczesnych firm. Wybór odpowiedniego partnera, który zrozumie i odzwierciedli Twoją wizję, może uczynić Twoją firmę liderem na rynku. Niezależnie od branży, dobrze zaprojektowana i zaimplementowana aplikacja webowa zwiększy Twoją konkurencyjność i zapewni długotrwały sukces. Skontaktuj się z nami w Interactivesystems.pl, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc w tej cyfrowej podróży.

Artykuł Aplikacja webowa dopasowana do Twojej firmy pochodzi z serwisu Blog technologiczny Web-News.pl.

Zablokuj cenę lotu

0
0

Kiwi.com, wiodąca firma z branży travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów, wprowadziła dla klientów nową funkcję – Price Lock/Blokada Ceny – która umożliwia zamrożenie ceny biletu lotniczego na 72 godziny, bez konieczności natychmiastowej płatności. Nowa funkcjonalność to jeden z elementów rozwoju platformy, w celu umożliwienia jak najtańszych i najdogodniejszych podróży. 

blokada ceny lotu

Dynamika cen za loty

Linie lotnicze zazwyczaj stosują dynamiczne ceny, zmieniając taryfy w zależności od popytu i dostępności, aby zoptymalizować zyski. Przez to klienci w ciągu zaledwie jednego tygodnia często muszą zapłacić o 30% więcej. W szczycie sezonu ceny biletów w potrafią wzrosnąć nawet o 50% w porównaniu do okresów pozaszczytowych. Najbardziej znaczące podwyżki obserwuje się zazwyczaj na 14 dni przed planowaną podróżą. Blokada cen została zaprojektowana, aby zapewnić podróżującym przewagę — blokowanie bieżących cen, omijanie zaskakujących skoków cen i zapewnianie spokojnego procesu decyzyjnego.

Blokada ceny

Blokada ceny będzie szczególnie korzystna dla podróżujących, którzy chcą skorzystać z atrakcyjnej oferty linii lotniczych, ale mogą potrzebować dodatkowego czasu na podjęcie decyzji. Usługa Price Lock blokuje cenę biletu dla klienta na trzy dni, więc jeśli cena wzrośnie w ciągu kolejnych 72 godzin, klient zapłaci tę kwotę, którą sobie zamroził. Dodatkowo, w przypadku, jeśli cena spadnie, klient zawsze zapłaci niższą cenę, niezależnie od Blokady Cenowej. Wstępne dane Kiwi.com, tuż po uruchomieniu usługi pokazują, że ponad połowa klientów (56,6%) decydujących się na Blokadę Ceny kontynuuje rezerwację po pierwotnie ustalonej cenie.

Michal Šindelář, wiceprezes ds. produktów konsumenckich, podkreśla dynamiczny charakter branży, szczególnie w zakresie cen: „Blokada ceny jest naszą odpowiedzią na niepokój, jaki towarzyszy podróżującym w trakcie rezerwacji lotów. Daje naszym klientom ten kluczowy czas na przemyślenie zakupu i dopracowanie szczegółów. Dzięki zamrożeniu taryf na 72 godziny, nasi klienci oszczędzają średnio 24 euro. W Kiwi.com usuwanie barier w podróży zawsze było naszą misją.”

Bilety bez usług dodatkowych

W celu skorzystania z usługi, klienci wpłacają kaucję w wysokości 10% ceny biletu. Jeśli cena za bilet wzrośnie (do maksymalnej kwoty 200 EUR) przed wygaśnięciem blokady, pasażer nadal zapłaci pierwotną, niższą cenę. W przypadku spadku ceny, skorzystają z nowej, niższej stawki. Obecnie blokada cen obejmuje wyłącznie cenę biletu lotniczego, ponieważ ze względu na różne zasady linii lotniczych Kiwi.com nie może zagwarantować stałych cen usług dodatkowych, takich jak bagaż czy ubezpieczenie.

Artykuł Zablokuj cenę lotu pochodzi z serwisu Blog technologiczny Web-News.pl.